Dzień czekolady

dzień czekolady13Maj zaczęłyśmy uczczeniem przyjemności, jaką jest czekolada. Nie ma chyba nikogo, kto by nie lubił tego przysmaku, a już napewno my do nich nie należymy. Bawiłyśmy się super, szczególnie malując na waflu obrazek a następnie uzupełniając go płynącą, gorącą czekoladą. Wierzcie nam - nie było lekko, ale tylko dlatego, że wolałyśmy ją po prostu podjadać. Ostatecznie udało się wszystkim ekipom. Potem Weronika z Magdą poprowadziły quiz dotyczący historii czekolady, a na koniec, na naszym boisku doszło do walki o czekoladę. Nie każdej się udało, ponieważ jak już wyrzuciło się szóstkę na kostce, która upoważniała do zjedzenia czekolady, to potem okazywało się, że zjedzenie jej za pomocą sztućców i w rękawiczkach kucharskich, jest prawie niemożliwe. Wytrwali i starzy zjadacze czekolady - poradzili sobie. Tę zabawę polecamy wszystkim naszym bliskim i nie tylko - to dobry sposób na wspólne spędzenie czasu, dużą dawkę śmiechu, który spala kalorie, by potem móc znów zjeść czekoladę.

Spotkanie z Jego Ekscelenją Ks. Bp Wiesławem Śmiglem

Bierzmowanie12Dziś nadszedł dla naszej wszpólnoty topoleńskiej, ważny dzień. W progi naszego domu zagościł Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel - Biskup Pomocniczy Diecezji Pelplińskiej. Odwiedziny związane były z kanoniczną wizytacją Parafii, do której należymy. Dodatkową okolicznością było przyjęcie przez nasze Dziewczęta - Wiktorię, Elizę, Karolinę, Weronikę, Izę i Laurę - Sakramentu Bierzmowania. Z okazji przybycia Ks. Biskupa, nasze kółko teatralne wraz z s.Agnieszką przygotowały przedstawienie pt.:"Szukam Przyjaciela" o Małym Księciu, który na ziemii szuka przyjaciela, ale niestety wszyscy, których spotyka mają ważniejsze rzeczy do zrobienia i nie są zainteresowani przyjaźnią z Małym Księciem. Każdy indywidualnie może dla siebie wyciągnąć wnioski z tresći przedstawienia. Na godzinę 17.30 udałyśmy się do Kościoła na Eucharystię, podczas której Ks. Biskup udzielił młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Po Uroczystościach, Dziewczęta zaprosiły swoich gości na kolację, w przygotowanie której aktywnie się zaangażowały :)

Dzień bajkowych postaci

DSC07061 KopiowanieTo było szalone popołudnie :) Do samej zabawy wszystko było owiane tajemnicą - żadnych przebrań i wskazówek, a za wszystko odpowiedzialne były Wiktoria z Gosią. Przygotowały super zabawę, podczas której dziewczęta musiały wykazać się bardzo dobrą znajomością bajek. Wyszło na jaw ile z nich oglądało "Dobranocki" :)) Trzeba przyznać, że wszyscy wiedzę mieli ogromną, co bardzo zaskoczyło nawet same osoby prowadzące. Eliza w solówce zaśpiewała piosenkę z Krainy Lodu :) jak to dziewczęta powiedziały: "to Jej dzień ". Sprawiła nam wszystkim dużą frajdę. Potrzebne też były umiejętności aktorskie, ponieważ niektóre bajki trzeba było przedstawić w formie kalambury :) Okazuje się, że wystarczy tak niewiele by dobrze się poczuć w swoim towarzystwie.

Walentynki

DSC06905 KopiowanieChyba każdy lubi taki dzień, kiedy otrzymuje sie wyrazy sympatii... :) Do tego dnia przygotowywałyśmy się już jakiś czas. Każda z dziewcząt otrzymała wcześniej koperty na listy, w których mogłyśmy podziękować konkretnej osobie za pomoc lub za przejaw sympatii. Na ten dzień Magda z Klaudią przygotowały zabawę a wieczorem przybył do nas specjalny listonosz, który osobiście wręczył, listy. Był to bardzo miły gest, który wywołał dużo uśmiechu na naszych twarzach :)

Aleksandrów Kujawski

DSC06653 KopiowaniePięć naszych Dziewcząt - Teresa, KLaudia, Weronika, Gosia oraz Magda, wybrały się wraz z s.Joanną do Aleksandrowa Kujawskiego na Świąteczno - Noworoczny Przegląd Talentów Muzycznych WEGA 2017. Reprezentowały naszą Placówkę oraz własne talenty :) śpiewały na scenie, szalały wśród publiczności a jak się pobem okazało - również w tańcu okazały się dobre :) Przyjechały z upominkami i dobrymi humorami :)

Lodowisko

DSC06386 KopiowanieA więc ruszyło topoleńskie lodowisko :) Pogoda nas nie rozpieszczała więc na zamarznięcie stawu tej zimy, musiałyśmy sporo się naczekać. Było jednak warto :) W spólnymi siłami przygotowanie lodowiska i łyżwy na nogi a potem już tylko czyste szaleństwo :) Nikt się nie zrażał brakiem umiejętności, ponieważ co chwilę znajdował się Anioł Stróż, który podtrzymywał za rękę w bardzo niepewnych chwilach :) Niektóre dziewczyny tak się zaangażowały, że prawie piruety w powietrzu wykonywały :)

"Trzech Króli"

DSC06227 KopiowaniePod takim hasłem odbyła się nasza zabawa. Siostra Joanna z Gosią i Izą przygotowały teleturniej, który wymagał od wszystkich uczestników pełnego zaangażowania. Trzeba było wykazać się dobrym słuchem podczas dochodzenia do celu na głos oraz znajomością polskich kolęd. Z pierwszym zadaniem poszło nam różnie, ponieważ podczas gdy wszyscy krzyczeli naprowadzając swojego zawodnika, biedne zawodniczki nie wiedziały kogo mają słuchać :) Z kolędami wszystkim poszło o wiele lepiej, bo jak się okazało nie było z tym żadnych problemów. Zabawa się udała, a na koniec każda z nas przygotowała specjalną koronę Króla.

Sylwester

sylw17Sylwester 2016/2017 już za nami. Stary rok pożegnałyśmy w tym roku zabawą w stylu lat 80-tych i 90-tych. Każda poszperała w ciuszkach i wyszukała strój na dzisiejszą zabawę. Nasz DJ dbał, by ciągle grała muzyka a my bawiłyśmy się super. O północy wyszłyśmy przed dom, by puścić lampiony ale niestety wiatr zrobił nam niezłego figla, ponieważ wiało na tyle mocno, że nasze lampiony miały problem ze wzbiciem się w górę. Jednak kilka z nich wzleciało i poleciało hen daleko :)

Przed nami kolejny rok, dla niektórych może ostatni w tym domu, dlatego chcemy go przeżyć jak najlepiej. Trzymajcie za nas kciuki :)

Toruń

DSC05438 KopiowanieW dniu dzisiejszym wyjechałyśmy do Torunia, do Planetarium oraz pobawić się w "Open the door". Tutaj podzieliłyśmy się na mniejsze grupki i próbowałyśmy swoich sił, by wydostać się z pokoi. Niestety żadnej z ekip to się nie udało, nad czym wszyscy ubolewali, ponieważ zabrakło nam naprawdę niewiele. Atmosfera jednak była wyśmienita i bawiłyśmy się dobrze. Potem udałyśmy się do Planetarium gdzie wpatrywałyśmy się w piękne niebo i gwiazdy. Nie obeszło się oczywiście bez smacznej pizzy :)

Mikołajki

mikołajki306 grudnia do wszystkich dzieci, na pięknycyh saniach, nocą - przyjeżdża św.Mikołaj z prezentami. Gdy wstaną rano, w swoich butach znajdują upominki albo rózgi :) Do naszej chatki Mikołaj dotarł po południu, pewnie dlatego, że po drodze było dużo dzieci :) Dla nas przygotował z pomocą swoich Elfików szereg zadań. Między innymi układałyśmy wiersze, odgadywałyśmy zawiłe zagadki, przeciągałyśmy linę z ekipą Mikołaja. Nieważne było zwycięstwo ale dobra atmosfera i zabawa w domu. Oto jeden z wierszy:

"Mikołaj zawsze z nami w Święta jest

i przynosi prezenty the best.

Gdy Bóg się rodzi, to On przychodzi

przez komin wpada

zapomnieć nam o mleku i ciastkach nie wypada.

Dzisiejszy Mikołaj wzdęcia ma nie małe

ale pierniki zajada stale.

Dziekujemy, że jesteś z nami 

z tymi wszystkimi prezentami"

Andrzejki

andrzejki1W przeddzień św.Andrzeja, koleżanki z Samorządu - Magda i Teresa, przygotowały dla nas super zabawę andrzejkową. W miłej atmosferze przechodziłyśmy kolejne etapy zabawy - od wyboru imienia naszej miłości do sprawdzenia, która z nas jako pierwsza wyjdzie za mąż. Konkurencja "krzesełek" wymagała od nas szybkości i refleksu a taniec z balonami - precyzji w ruchu. Ciężko było wyłonić zwyciężcę tego konkursu. Dziękujemy za miłą zabawę.